Skip to main content

De derde stent van dit jaar

Om elf u uur vanmorgen was ik in het UMC bij het VAS-team voor het plaatsen van een infuus en om half twaalf bij de operatieafdeling voor het verwisselen van de dubbel J stent, de derde dit jaar. Deze keer in alle rust, de vorige twee keer was het hoge nood in verband met nierstuwingen. Alhoewel, in alle rust, deze stent heeft me drie maanden pijn bezorgd, de laatste twee weken bijna niet gelopen omdat het geen doen was en gisteravond toen we terugkwamen van het verjaardagsfeestje van Saar strompelde ik van de pijn naar huis. Wat heeft dit rot ding me dwarsgezeten dus het was eigenlijk weer opnieuw tijd dat deze stent eruit ging.

Ik wilde twee gesprekken hebben voordat ik onder zeil ging. Een met de uroloog en de ander met de mensen van de anethesie. Toen ik verleden week wat na zat te lezen in mijn blogberichten over wat me allemaal overkomen was deze laatste maanden zag ik in het blogbericht over de tweede stent dat ik na de operatie zo verschrikkelijk misselijk was geweest, dat was ik toch helemaal vergeten.

In de pré-operatie ruimte heb ik dat laatste besproken met twee anethesisten en die stelden voor om wat andere middelen te gebruiken tijdens de narcose. In ieder geval geen morfine, daar kan ik slecht tegen en zij en ik vonden dat ik wel zonder kon. In de operatieruimte bespraken zij dat met de anesthesioloog en die keurde dat goed.

Ook in de operatieruimte gesproken over de problemen met deze stent. Een langere zoals mijn hematoloog voorgesteld had was niet mogelijk zei de uroloog. Zij zou proberen de stent er zo goed mogelijk in te zetten, het blijven moeilijke plekken.

Vlak voor de narcose begon te werken vroeg men mij waar ik over wilde dromen. Ik droom nooit tijdens een narcose was mijn antwoord terwijl ik normaal juist heel veel droom en vaak ook nog weet wat ik gedroomd heb. Ik ben altijd helemaal weg als ik onder narcose ben, lekker hoor.

Het wisselen van de stent duurde drie kwartier en toen ik bijkwam merkte ik onmiddellijk dat ik niet misselijk was, wat heerlijk. Ik kreeg een perenijsje en lag daar gewoon te genieten in dat bed. Geen pijn, niet misselijk en dat ook nog zo'n lekker ijsje. Operatie geslaagd.

Een uur op de uitslaapkamer en daarna weer terug naar de pré-operatie ruimte waar ik een boterham met kaas at en een kop koffie dronk. Mart kwam binnen met een rolstoel, van te voren was dat al tegen hem gezegd en ik heb me aangekleed. Iedereen bedankt voor de goed zorg die ook werkelijk echt goed is en daar gingen we weer. Over een maand of drie zal ik er wel weer een krijgen. Of hij mag eruit blijven, dat is ook nog mogelijk. Maar dat is koffiedik kijken en daar doe ik niet aan.

Comments

  1. Wat fijn voor je dat het goed is verlopen. Beterschap !

    ReplyDelete
  2. Hartstikke goed, Marthy!

    ReplyDelete
  3. Hoi Marthy wat fijn dat het nu goed is gegaan en dat je niet misselijk bent geweest en weer veel beterschap 😘

    ReplyDelete
  4. Fijn dat het goed verliep, lekker thuis weer bijkomen, beterschap !

    ReplyDelete
  5. Gelukkig alles goed gegaan. Geen pijn en niet misselijk. En het water loopt me in de mond door dat perenijsje.

    ReplyDelete
  6. O wat fijn dat het zo goed ging. Nu lekker bijkomen.

    ReplyDelete
  7. Wat fijn Marthy dat het nu zo goed ging, hopelijk blijft dat zo!

    ReplyDelete
  8. Het is al met al toch wel een enorm gedoe zeg, dat jij zo nuchter beschrijft. Heerlijk dat je overal goed doorvraagt en je serieus wordt genomen.

    ReplyDelete
  9. So far, so good, Marthy; hou je haaks ;-)!

    ReplyDelete
  10. Fijn te horen dat alles prima verlopen is!

    ReplyDelete
  11. conny's quilts en creatiesOctober 28, 2025 at 12:51 AM

    Operatie geslaagd, fijn. Nu een goed herstel gewenst

    ReplyDelete
  12. Geen misselijkheid is heel fijn. Hopelijk kun je nu snel weer beginnen met wandelen.

    ReplyDelete
  13. Oh lieve marthy, wat moet jij veel verduren. Ik ben heel blij voor je, dat je niet misselijk was, maar... die pijn daarvoor is toch wel heel erg.
    Ik heb met je te doen.
    Maar nu... genezen en opkrabbelen.
    Heel veel liefs, Marlou

    ReplyDelete
  14. wat fijn dat er zo goed naar je werd geluisterd en het veel,effect positief op jou had! dat genieten van zo’n perenijsje kan ik mij ook nog goed herinneren na een ingreep! echt genieten!

    ReplyDelete
  15. Nooit meer naar een academisch ziekenhuis geef mij maar het A.v.l !

    ReplyDelete
  16. Gelukkig dat het weer achter de rug is en goed verlopen is. Helemaal fijn dat je niet misselijk was en van je perenijsje kon genieten,

    ReplyDelete
  17. Wat fijn, dat er naar jou geluisterd wordt en dat de operatie nu prettiger verlopen is!
    Weer sterkte Marthy
    Groet Vera

    ReplyDelete
  18. Fijn dat je serieus genomen werd en dit weer achter de rug is

    ReplyDelete

Post a Comment