In Vernoux-en-Vivarais, een klein stadje in het noorden van de Ardèche zit een uitstekend restaurant. Vrienden van ons wonen er niet ver vandaan en verleden jaar hebben wij al eens een poging gedaan om daar met zijn vieren te gaan eten maar dat mislukte omdat alle tafels er lang van te voren gereserveerd zijn. Onderweg naar de Ardeche appte we al met elkaar om weer een nieuwe poging te doen om daar te gaan eten en dat lukte. Zondagmiddag zaten we daar aan tafel en we waren niet alleen, alle tafels waren bezet. Niet zo gek als je bedenkt dat zondag midi het tijdstip bij uitstek is voor de Fransen om 'en famille' uit eten te gaan. Zondagavond zijn veel Franse restaurants, vooral op het platteland, gesloten door te weinig klandizie.
Onze vrienden hadden niet teveel gezegd, het eten was meer dan voortreffelijk met fraai opgemaakte borden, het oog wil tenslotte ook wat. Op de foto mijn voorgerecht, een velouté (zachte gebonden soep) van champignons met daarin een gepocheerd ei. Die chips waren denk ik van aardappel gemaakt. Echt heel lekker.
Dat is wel een hele leuke besteding van de zondag. Bijkletsen en lekker eten, wat wil een mens nog meer. Heerlijk dat jullie even in Frankrijk zijn.
ReplyDeletewat bijpraten tijdens een etentje ...
ReplyDeletedat kan deugd doen Margriet
prettige dag
oeps "Marthy"
DeleteDaar knapt een mens van op hè, zalig!
ReplyDeleteZiet er heerlijk uit.
ReplyDeleteWas weer gezellig, leuk, lekker, heerlijk…..
ReplyDeleteKortom, zal ik maar weer reserveren voor straks in juni?
Haha, mag eerder ook hoor.
DeleteDat zijn van die middagen om je intens gelukkig te voelen!
ReplyDeleteLekker eten en in goed gezelschap.. dat is een zondag wel besteed!
ReplyDeletePerfect zo'n zondag!!
ReplyDeleteMmm...!
ReplyDeleteLie(f)s.
Zo’n dag doet een mens goed !
ReplyDeleteWat heerlijk om weer uit eten te kunnen met leuk gezelschap!
ReplyDeleteHeerlijk!
ReplyDeleteDat is een restaurant naar mijn hart!
Top om na zo lange tijd weer gezellig met elkaar aan tafel te kunnen en zo verwend te worden...
ReplyDeleteZo fijn dat het kan!
ReplyDeleteIk ben gek op champignonsoep, ziet er heerlijk uit. Leuk die oude plaat!
ReplyDelete