Doorgaan naar hoofdcontent

Collectors item

Ik werd de laatste tijd verwend met prachtige boeketten. De eerste heeft heel lang gestaan en bleef mooi en daarvoor kwamen deze zonnebloemen in de plaats. Die staan er ook al een paar dagen, laten hun kopjes niet hangen en blijven stralen.

De zonnebloemen staan in een keramische vaas uit de Ikea PS-collectie uit 2005 van ontwerpster Hella Jongerius. In dat jaar kocht ik hem ook en ik weet nog dat ik twijfelde toen ik ze zag staan bij Ikea. Ik wist van het bestaan van deze vaas, vond hem erg mooi. Er stonden er nog maar een paar. Vooruit, ik neem hem, zei ik tegen mezelf en hij ging in mijn karretje. Ik betaalde er 35 euro voor. 

Het is al lang een collectors item en de prijzen stijgen nog steeds. Op Etsy kan je hem nu kopen voor 403 euro. Ik mag er weleens voorzichtiger mee worden, moet hem altijd van een hoge kast afhalen en ben altijd heel ongelukkig in dat soort dingen.

Reacties

Sjoerd zei…
Een mooie vaas, dat is zeker. Alleen verdient Hella daar niets aan als ze nu voor meer dan 400 euro worden verkocht op Etsy
miekequilt zei…
O, die heeft mijn schoondochter ook. Ik zal het haar vertellen.
Ik ben ook nog altijd blij met die aankoop
Anoniem zei…
Het is altijd al een mooie vaas geweest en nu nog steeds !
Anoniem zei…
Was ik Toos.
Anoniem zei…
Wij hebben twee prachtige grote keramiek vazen in de familie... totaal verschillend, maar allebei handwerk, uit 1944 (het verlovingsjaar van mijn ouders). Met zorg gebruikt en nog puntgaaf. De grootste is later naar mijn broer gegaan, de wat kleinere gebruik ik, nog steeds voor forse boeketten. Heel blij mee.
Judy zei…
Hij is wel heel mooi.
Die aankoop is goed uitgepakt.
Anoniem zei…
Die had ik ook, maar ik liet hem kapot vallen. Schrok nogal van de marktplaats prijzen, dus toch maar geen nieuwe gekocht
Emie zei…
Dat is een geweldige aanschaf geweest destijds. En wat een heerlijk boeket heb je er in staan, om vrolijk van te worden.
Janny zei…
Mooie vaas, ik heb er indertijd wel mee in mijn handen gestaan maar hem niet gekocht. Het boeket is ook prachtig.