Veel mensen vragen me wanneer men nu eindelijk eens gaat beginnen met mijn behandeling. Tja, dat kan nog wel even duren, er moeten eerst nog wat hobbels genomen worden. Allereerst de lever met die donkere vlekken, daar is verleden week een echo van gemaakt en daarover had ik vandaag telefonisch kontakt met een maag-, lever- en darm oncoloog. In het verslag van radioloog had ik al gezien dat er enkele, 4 à 5 stuks, simpele cystes op de lever zaten maar verder nog wat andere afwijkingen. De oncoloog vertelde me dat ze die afwijkingen beter in beeld willen krijgen dus men gaat een MRI van de lever maken. Krijg ik een afspraak voor.
Woensdagmorgen wordt ik gebeld door de arts die ik eerst had, dat zal wel over de echo en punctie van de schildklier gaan, het volgende hobbeltje. En dan is 's middags de hematoloog aan de beurt en ik ben heel nieuwsgierig naar wat die te vertellen heeft, morgen wordt ik immers besproken in het multidisciplinair overleg.
Het zou zomaar kunnen dat ik nog geen behandeling krijg. Zo lang je geen klachten of symptomen hebt, wordt er in eerste instantie vaak voor een beleid gekozen van wait-and-see. Dat
wil zeggen: gecontroleerd afwachten hoe het lymfoom zich ontwikkelt. Klachten en symptonen heb ik niet veel. Maar goed, ik loop op de zaken vooruit, eerst maar even afwachten wat ik woensdag te horen krijg.
Ik kan er goed mee omgaan, met dat telkens wachten. Slaap zelfs nog goed en pieker niet veel. Afleiding helpt. Vanmorgen gewandeld met een buurvrouw en we hebben overal over gekletst behalve over kanker. Vanmiddag boodschappen gedaan en een kopje thee gedronken bij een goede vriendin van Floor die vlakbij de supermarkt woont. En morgen ga ik op de fiets naar Bergambacht om mijn nieuwe bril op te halen, tenminste..als het droog blijft. Net hier een hevige onweersbui gehad.
Reacties