Doorgaan naar hoofdcontent

Brand meester

We waren van plan om heel veel in de tuin te doen toen we hier aankwamen maar na een paar regendagen zakte de moed ons in de schoenen. Het werd gelukkig droog en we zijn hard aan het werk gegaan. In de border is al veel geknipt  behalve wat struiken waaronder de vlinderstruik, die komen begin april aan de beurt. Dan ga ik ook met de stofkam door de border.

De struik in deze bak, al jaren een salvia, halen we er ieder jaar uit en zetten hem in de moestuin waar hij overwintert. Verleden najaar vergeten maar hij heeft er niet onder geleden. Ik heb hem al geknipt. Dit is 'de bak van Kees', zo noemen we die bak altijd. Toen Kees en Maria nadat ze hier jaren permanent gewoond hadden terug verhuisden naar Nederland deed Kees hem ons cadeau.

De hagen bloeiende klimop zijn aan de tuinkant nog niet gesnoeid. We aan de moestuinkant, makkelijk  als Mart in april de moestuin die er onder ligt gaat schoonmaken. Nu kunnen de vogels nog wat langer van de bessen genieten.

Onze buurman Daniël heeft zijn moestuin al aardig schoon.

Ook zijn irissen zijn al verder als die van ons.

Hier staat nog wat winterprei. Daar kan je nog een paar maaltjes van trekken.

Verderop is een van onze schapenboeren bezig een helling af te branden. Dit gebeurt meestal in het vroege voorjaar om wilde braam, onkruid en brem op te ruimen. De boeren krijgen hier speciale ontheffing voor van de gemeente. Meestal gaat dat goed, men houdt de brand wel in de gaten maar één keer hebben we het helemaal mis zien gaan. Tegen de avond stak er een flinke wind op, we konden het vanuit ons dorp zien, hele hellingen stonden in brand. Brandweerwagens, een blushelikopter, alles rukte uit. Het heeft uren geduurd voordat de brand onder controle was.

Reacties

Emie zei…
Angstig, een bosbrand. Ik laat er toevallig morgen ook wat van zien. Jullie zijn, ondanks het weer, toch lekker opgeschoten!
Bertiebo zei…
Griezelig, zo'n brand. En wat zijn jullie toch harde werkers!
In de weer zei…
Wat is er al veel gedaan, ondanks de slechte dagen in het begin. Eng hoor als het met een brand uit de hand loopt !
Judy zei…
Ja, eng, zo'n brand. Maar jullie zijn flink opgeschoten!
Volgens mij is alles al aardig onder controle daar in die tuin en gelukkig ook weer met die brand.
KnutzEls zei…
Griezelig zo'n brand. Toch wel al een flink stuk tuin gedaan. Volgende keer stug verder.
Janny zei…
Jullie hebben al behoorlijk veel gedaan! Lijkt me wel eng zo'n brand in de buurt, gelukkig gaat het meestal goed.
Sjoerd zei…
Dat schiet op daar, alles wat je nu doet scheelt weer werk in april.
Elizabeth zei…
Best wel eng zo'n open vuur en als de wind dan opsteekt...
Jullie hebben hard gewerkt hoor, maar ja ... je wil altijd meer gedaan hebben hè...
Jolande zei…
Eng zo´n brand, maar gelukkig dat ze het onder controle hebben gekregen. Hier verbrand iedereen alles waar ze zin in hebben op hun eigen erf en af en toe lijkt het dan ook net alsof er weet ik het wat voor brand is. Normaal is alles vrij vochtig en niet zo´n probleem, maar vorig jaar was het erg droog, onze brandweermannen waren naar Madeira om te helpen en er was dus opgeroepen om extra voorzichtig te zijn, als je dan zulke brandjes ziet is het dus echt duimen dat de wind niet opsteekt.
Lies zei…
't Ziet er reeds keurig uit!
In 2016 brandde m'n huis af(samen met 20 andere huizen). 'k Huiver, er over lezen alleen al...
Lie(f)s.