Doorgaan naar hoofdcontent

Typisch Frans

Ik knipperde echt even met mijn ogen toen ik een week geleden de Franse hypermarché binnenstapte. Meteen al bij de ingang schappen vol heerlijkheden voor Pasen. En natuurlijk is alles van chocolade, in Frankrijk niet aan te slepen met Pasen.

De Fransen zijn echt ongelooflijke chocolade liefhebbers. Alle patissiers en banketbakkers hebben etalages vol chocoladekunstwerken. Grote hazen, kippen, kuikens, reuze-eieren, vissen en zeebanket en natuurlijk ook kleine paaseitjes. En de supermarkten doen hier vrolijk aan mee.

Ook aan de Franse kindjes wordt gedacht. Heel veel chocolade in voor kinderen aantrekkelijke verpakkingen. Het zal misschien bij een kind wat teveel snoept pijn in de buik opleveren maar in ieder geval volle vuilnisbakken.

Grote Paas-bestseller in Frankrijk is altijd het bekende chocoladehaasje van Lindt (in gouden folie en met een echt belletje om), die deze tijd van het jaar hoog staat opgestapeld in alle Franse supermarkten en hypermarchés.

Ik heb er niets van in mijn karretje gelegd, ben er zo langs gelopen.

Reacties

Bertiebo zei…
Ik vind dat gouden haasje mét belletje wel erg leuk. Hier zie je ook veel paasspul maar ik kijk niet eens
Ina zei…
Ik hou niet van zoet. Misschien dat pure choco me nog wel zou kunnen bekoren voor een klein stukje, maar doorgaans laat ik choco voor wat het is. Wil er overigens niemand mee op het hart (of andere lichaamsdelen of geesten of zielen) trappen.
KnutzEls zei…
Ook in Duitsland zagen we zulke stapels. En ik kocht er van die gezellige kleine cchocolaadjes. Want chocola......
Judy zei…
Nog eens wat anders dan een zakje paaseitjes.
Ik zou er ook zo langs lopen.
Sjoerd zei…
Als liefhebber van chocoladen loop ik hier toch aan voorbij. Dan toch liever het versierde echte ei.
Anoniem zei…
Ik heb mooie herinneringen aan Pasen, mijn moeder dekte altijd de ontbijttafel heel mooi. Zelfs van de boter maakte ze een kunstwerkje en natuurlijk mochten we ook de verstopte eieren zoeken. Ik heb die traditie ook voortgezet met onze kinderen en daarna met de kleinkinderen. Het paaseieren zoeken is inmiddels verleden tijd en het ontbijt is lunch/brunch geworden, wie tijd en zin heeft kan aanschuiven.
Emie zei…
Ja, al die reuze eieren zie je in Italië ook altijd. Ik heb er nooit een gekocht maar van vrienden wel eens een gekregen. Er zat een raar plastic speelgoeddingetje in en vooral veel lucht, ha, ha.
Ik kan er gelukkig gewoon langs lopen :-)
Yova zei…
Pasen in Frankrijk hebben daar ook veel. Leuk. Overal komen zeker tegen. Heel groot de eerste foto. Pasen gaan wij iets leuks doen. Fijne dag.
Jolande zei…
Weet je zeker dat je niet bij onze Continente rond liep? Hahaha
Janny zei…
Ik houd van chocolade, maar heb liever een goede reep of bonbon dan zo’n paasfiguur.
Anoniem zei…
Het gouden haasje met belletje wordt bij de Lidl verkocht in NL, leuk voor de kinderen.
Lies
Elizabeth zei…
Oh..., niet te filmen zeg... wat veel!
Onliemie zei…
Lijkt mij hier in België exact hetzelfde. De kerstspullen zijn de winkels nog niet uit of de paaschocolade wordt al uitgestald. Moeilijk om daar elke keer weer opnieuw aan te weerstaan. ;-)