Om halfnegen gistermorgen begonnen de herstelwerkzaamheden aan de broodoven waarvan een deel afgelopen oktober instortte. Kijk hier maar even hoe het er toen uitzag. Eerst moet het ingestorte deel schoongemaakt worden, dus stenen en zand verwijderen.
Er is altijd wel iemand die iets lekkers maakt voor bij de koffie.
Een muur opbouwen doe je met de grote stenen en met de kleine stenen leg je de grote recht en vul je gaten. Onze Franse buren vragen vaak advies aan Mart, hij heeft in zijn eentje de meeste muren opgebouwd en daardoor ook de meeste ervaring.
De leien (lauzes) zijn niet allemaal heel gebleven maar we kennen een groeve waar we die kunnen halen. Die groeve vonden met behulp van aanwijzigingen van onze vriend Kees tijdens de jaarlijkse wandeling met onze dorpsgenoten.
Het zal nog heel wat inzicht vergen om deze ronding weer in de muur te krijgen.
Reacties
Wijsheid en sterkte voor de bouwers!
Wat een werk weer.
Fijn de Mart nu de expert is geworden. Hopelijk komt er nog wat meer "jeugd" in het dorp zodat in de toekomst hij vooral advies kan geven en zijn kunde doorgeven aan de volgende generaties!