Doorgaan naar hoofdcontent

Historisch Delfshaven

De dag voor Oudjaar togen we naar Rotterdam om eens rond te kijken in historisch Delfshaven, ik wilde er wat foto's maken. We waren daar een paar jaar geleden geweest maar toen had ik geen camera bij me en ik dacht vaak, ik moet daar nog eens heen. Ik heb tegenwoordig een app op mijn telefoon met mooie routes in Rotterdam, RDam Routes. Er staan 34 routes op, korte en lange. Veel 4 of 5 km, dat is voor mij ideaal.

Dit is het Zakkendragers Huisje. Het dateert uit 1653 en was oorspronkelijk de verzamelplek voor het zakkendragersgilde, dat zakken met graan en grondstoffen loste bij de lokale distilleerderijen.

Deze prachtige voordeur is van de stadsbrouwerij en tevens restaurant de Pelgrim.

In Stadsbrouwerij De Pelgrim wordt het ambachtelijk gebrouwen Pelgrimbier gemaakt, op basis van zuiver Rotterdams water. Vandaar ook wel de bijnaam ‘Vloeibaar goud uit Rotterdam’. In de brouwerij kun je alles leren over bier en bierbrouwen en proeven hoort er natuurlijk bij.

Als je hier om je heen kijkt zie je prachtige schilderachtige beelden. De haven met de oude boten doet je denken aan vroegere tijden, ooit was het een centrum voor haringvisserij en jeneverstokerijen.

Dit gebied is een van de weinige delen van de stad die het bombardement van 1940 hebben overleefd.


Als ik vanaf de andere kant van de brug waar ik op sta een foto neem zie je behalve al die historische panden in de verte Korenmolen de Distilleerketel.

Tussen al die grote panden dit kleintje maar met een mooie gevel. Leuk, de naam Electra met een C boven de dubbele deuren. In dit geval, klein maar fijn.

We lopen weer terug aan de andere kant van het water. Ook hier een lange rij oude schepen.

Achter de brug de Oude of Pelgrimvaderskerk, een van de oudste gebouwen van Rotterdam, oorspronkelijk gebouwd in 1417 als de Sint-Antoniuskapel. De kerk is internationaal bekend omdat de Pilgrim Fathers hier op 1 augustus 1620 vertrokken voor hun reis naar Amerika. 


Deze oudste wijk van Rotterdam ademt nog altijd de sfeer van vroeger en geeft een indruk van hoe de stad er vroeger uitzag.

Het is maar een korte route maar in die paar kilometers is er heel veel te zien en te fotograferen.
 Ik heb daar nog een paar bijzonderheden gefotografeerd, dat laat ik een andere keer zien.

Reacties

Bertiebo zei…
Wat mooi zeg! Een prachtige wandeling. Het is heel toevallig dat ik na een bezoek aan het Pilgrimmuseum in Leiden middenin de geschiedenis en de verhalen over de Pilgrims zit en dat jij nu net Delfshaven noemt. Dat ze vandaar vertrokken bedoel ik. Dat wist ik niet.
Judy zei…
In één woord: prachtig!
miekequilt zei…
Prachtig zeg. Ik houd wel van water met boten erin. En die mooie molen die daar in de verte staat. Leuk dat je ons even meenam.
Sjoerd zei…
Heel mooie foto's. Het verbaasd me nog steeds hoe snel Rotterdam weer is opgebouwd na de oorlog.
Janny zei…
Prachtig! Onze oudste zoon had een kamer in Delfshaven toen hij voor het eerst op kamers ging.
Marlou zei…
Ha Marthy, geweldig!
Wat een mooie foto's van een mooi stadje.
De haven, het water en de boten.
De huizen...
Alles even mooi!

Prettig weekend, Marlou
djaktief zei…
Leuk. Ik gebruik die routes soms ook. Mijn vriendin Rian uit de mijn laatste blog woont tegenover die molen op de foto (in een modern pand overigens)
Emie zei…
Wij waren er de laatste jaren ook een paar maal, een keer met onze buitenlandse familie. Zij waren zeer onder de indruk. En terecht.
Dat is inderdaad nog altijd een mooi authentiek stukje Rotterdam met prachtige gevels en de oude schepen die er liggen. Je hebt er een prachtige serie van gemaakt met mooie korte info.
In de weer zei…
Prachtig Marthy en fijn die app met korte wandelingen, ideaal nu voor jou.
Water met mooie grachtenpanden, daar maak je graag een wandeling.
Irene zei…
Wat prachtige dag om daar foto’s te maken.
Je hebt me een groot plezier gedaan, mijn vader is daar geboren in 1908 tegenover de brug en de pelgrimskerk.
Zijn ouders hadden daar een Drogisterij.
Helaas zijn zijn zij jong gestorven in 1911 en de kinderen gingen naar het weeshuis aan de Voorhaven, een stukje verderop.
Mijn opa en oma hadden daar een groenten winkeltje, ik vond in een oud krant daar een ontroerend stukje over toen zij 50 jaar getrouwd waren.
Nog steeds hard werkend in de tijd voor de aow.

Buiten dat heb ik diepe bewondering voor het feit dat jullie alles uit het leven halen wat er in zit!
Wat een prachtig stuk oude stad zeg,
Rajani Rehana zei…
Please read my post
Mevrouw W. zei…
Wat is Nederland toch mooi! Je laat weer prachtige dingen zien.
Lies zei…
Schoon is 't daar! Geen Rotterdam zonder molen... Dat 'vloeibaar goud' wil ik wel eens proeven!
Lie(f)s.
Een Hollands pareltje!