Er valt hier van alles te oogsten en dat komt allemaal tegelijk. Ik heb de laatste dagen twee keer vijgenjam gemaakt, aardbeiensaus voor over de yogurt en het ijs en vandaag maakte ik tomatensaus. Het recept van deze gevulde saus waarin tomaten, paprika, uien en courgette in worden verwerkt vinden jullie hier. Het is natuurlijk wel wat werk maar van de winter ben ik er heel blij mee. Ik gebruik deze saus voor de pasta maar ik maak er ook vaak een snel pannetje soep mee. Ik ben voedsel intolerant, kan niet tegen allerlei toevoegingen zoals bijvoorbeeld chemische hulpstoffen (E-nummers). En dat is nou het mooie van al mijn potjes, ik weet zeker dat er niets vreemds in zit, gewoon puur natuur. Ondertussen zijn ook de mirabellen rijp, maar die wachten maar een dagje, ik neem morgen vrij!
Het is wel veel werk maar dan heb je ook wat lekkers en gezonds!
ReplyDeleteEn het is zo makkelijk om het in huis te hebben, Alet. Als ik eens een keer laat thuis ben of een drukke dag heb kook ik wat pasta, potje saus in een wokpan, wat stukjes ham of salami erbij met wat kruiden en klaar is Kees. Komkommertje of een tomatensalade erbij, lekker en gezond. Het is ook altijd de basis voor mijn spagettisaus.
DeleteAch, het houdt je van de straat, Ien.
ReplyDeleteHet is eigenlijk helemaal niet erg als je die intolerantie hebt, Sjoerd. Je gaat er veel bewuster en daardoor gezonder van eten.
ReplyDeleteMijn keukenprins heeft geholpen, Wieneke. Hij heeft vier kilo tomaten klein staan snijden.
ReplyDeleteFijne dag, vandaag!
ReplyDeleteJij hebt vast en zeker een hoop andere kwaliteiten, Jeanne. En in huis met die dikke muren is het meestal koeler dan buiten.
ReplyDeleteIk heb geen druk leven hier, Ageeth, dus ik heb er de tijd voor. Maar je hebt wel gelijk, het moet direct gebeuren, je kan het niet laten staan totdat het je beter uitkomt.
ReplyDeleteDat lijkt me een heel lekker recept! Wil ik ook wel eens uitproberen, want ik heb hier vaak plots extra eters in huis. Hoe lang kan je de saus bewaren?
ReplyDeleteLut, als je de saus goed heet in schone potten met een draaisluiting doet blijft het wel een jaar goed.
Delete'ieder nadeel heeft zijn voordeel'
ReplyDeleteOok ik eet bewust en vers, en het gezin profiteert daar van mee
Wij zien het ook als een voordeel, Inge en zijn helemaal aan deze manier van leven gewend.
DeleteZiet er heerlijk uit! Groot gelijk dat je na deze kookdag weer een dagje vrijaf neemt:)
ReplyDelete