Op onze wandeltocht langs de muurschilderingen van de Afrikaanderwijk kwamen we ook op de markt terecht. Dat kan bijna niet missen want die is ontzettend groot. Het is een van de grootste en kleurrijkste markten van Nederland.
En dat kleurrijke gaat niet alleen op voor de bezoekers van de markt maar ook voor de waren die er te koop liggen. Het fruit met die pikkeltjes erop is cactusfruit. Ik heb het even moeten vragen want ik kende het niet. Dat soort fruit ligt niet in onzer super. Stolwijk is niet bepaald een multicultureel dorp.
Deze drie Marokkaanse dames zater heerlijk te smullen. Ik vroeg wat ze aten en het antwoord was 'lekkerbekje' en ze wezen naar de overkant. Nou, daar had ik wel trek in maar Mart aarzelde. Ik legde de dames uit dat mijn man niet opgevoed is met vis terwijl hij toch uit een katholiek gezin komt. En katholieken aten iedere vrijdag vis. Ik had mijn zin nog niet afgemaakt of de middelste dame begon hard te lachen. Ja hoor, vis op vrijdag zei ze, mijn man is katholiek.
Het eindigde ermee dat wij met zijn tweeën op het hoekje bij de dames zaten, ze schikte wat in, met een lekkerbekje in ons hand. En lekker dat ze waren.

Dat fruit ziet er lekker uit! En die dames, wat een leuke ontmoeting! Ik ben niet katholiek maar doe het ook: vis op vrijdag.
ReplyDeleteWat een grote markt en oh... al dat fruit!
ReplyDeleteHeerlijk een warm.lekkerbekje! Wat een leuke ontmoeting had je daar.
ReplyDeleteWat een leuke ontmoeting op die kleurige markt en de lekkerbekjes gingen er goed in.
ReplyDeleteOp die markt kun je heel veel kopen en heel veel verschillende nationaliteiten vinden. Ook voor ons een echt leuk uitje.
ReplyDeletePrachtig die kleuren. Cactusvijgen groeien hier aan de cactussen, dus ik ken ze wel.
ReplyDeleteZo kleurrijk! En dan zo lief, en zo lekker...!
ReplyDeleteLie(f)s.
ik zou er zowaar zin in krijgen Marthy
ReplyDelete