Skip to main content

Dromen

Wij hebben twee huizen, een in Nederland en een in Frankrijk maar toch droom ik zeer regelmatig over andere huizen. Het zijn oude huizen waarover ik droom, een stuk of vijf, sommige mooi ingericht, in andere staat alleen maar oude rommel. Een van die huizen staat zelfs in Frankrijk, ik was daar vannacht weer. Het klinkt gek maar terwijl ik droom besef ik dat ik  in een bepaald huis ben, ze zijn me allemaal vertrouwd want ik droom er al zo’n veertig jaar over. Ik doe er niet zoveel in, loop van kamer tot kamer, kijk wat rond, voel me op mijn gemak. Het gebeurt dat ik een paar maanden niet over mijn huizen droom maar dan weer weken achter elkaar want op dit moment zo is. Hoe dat komt weet ik niet maar ik heb wel een vermoeden waarom ik over huizen droom. Ik heb altijd veel gedroomd, als kind al en vaak weet ik nog wat ik gedroomd heb. Ik zag vannacht ook mijn te jong overleden zwager en broer zitten, op een terras, ik stopte met mijn auto en ging erbij zitten. Eigenlijk vind ik dat wel fijn, ik zie zo hun gezichten weer eens scherp voor me. Ik ben een doodnuchter mens, niet bepaald dromerig en ik loop ook niet met mijn hoofd in de wolken. Waarom ik dan zo sterk droom kan ik niet verklaren maar dat hoeft ook eigenlijk niet. Ik heb er beslist geen last van.

Comments

  1. Ja, ik besef dat ik droom maar het is heel gek want dat heb ik alleen met die huizendromerij.

    ReplyDelete
  2. Geweldig, nog een huizendromer.

    ReplyDelete
  3. Lijkt me niet echt rustig slapen, Ageeth.

    ReplyDelete
  4. Jee, dat is spannend, Toos;-) Ik kan af en toe ook de meest gekke dingen dromen, waar ik het vandaal haal, normaal heb ik niet zo veel fantasie.

    ReplyDelete
  5. Moet ik daarover toch maar eens gaan lezen;-)

    ReplyDelete
  6. Dus het komt wel meer voor dat je jaren achter elkaar dezelfde droom hebt.

    ReplyDelete
  7. Ook over mijn overleden zus droom ik vaak en dat is inderdaad fijn. Je haalt ze zo weer een beetje terug. Het zijn altijd prettige dromen.

    ReplyDelete

Post a Comment