Afgelopen zomer overleed Kees, een goede vriend van ons. Kijk even op een oud blogbericht van mij dan weet je wie hij is. Vandaag bezochten wij met Maria zijn graf. Hij ligt begraven op een mooi oud kerkhofje aan de rand van het dorp Lage Vuursche. We gebruikten in dat dorp ook de lunch. We namen alle drie boterhammen met kroket omdat we dat thuis nooit eten en het zo lekker is. Ondertussen hebben we herinneringen opgehaald aan Kees en de periode in de Ardèche dat zij er woonden. Kees was net zo als Mart, een man die niet stil kon zitten. Altijd bezig met een project. We zullen hem missen. Na de lunch nog even gewandeld door de bossen rondom Lage Vuursche. Het zal jullie niet verwonderen dat het daar druk was. Eigenlijk altijd wel maar nu met zo'n mooie zonnige dag zeker.


Mooie ontmoeting op zo'n prachtige dag!
ReplyDeleteHet was een mooie dag om te gedenken.
DeleteWat mooi, dat je met Maria naar de begraafplaats bent geweest.
ReplyDeleteEn een dame op leeftijd zoals ik in je oude bericht zie, nu dus 86 of 87. Gaat het nog goed met haar?
87 Is ze nu en ik schrok wel even toen ik haar zag. Een klein gezichtje gekregen. Ze is nog erg actief, zoals altijd en ze wandelt nog steeds pittig door. Maar de leegte die achter blijft na het verlies van haar partner valt haar zwaar.
DeleteAch die Maria wat verdrietig. Voor haar ook mooi dat jullie herinneringen ophaalden.
ReplyDeleteWe hebben zulke goed herinneringen aan Kees en we hebben echt met plezier over hem gepraat.
DeleteFijn dat jullie samen met Maria gingen. Ik weet nog hoe ontheemd mijn vader was na mijn moeders overlijden. Wat is het mooi daar!
ReplyDeleteAls je zo lang bij elkaar bent is dat heel goed te begrijpen, Ageeth.
DeleteWat fijn voor Maria dat jullie mee gingen en ook bijzonder voor jezelf. XX Esther
ReplyDeleteOndanks het verdriet toch een dag met een gouden randje. Of nee, een door de herfst gekleurd randje. Maria zal blij geweest zijn met jullie komst.
ReplyDeleteZelfs in de polder was het druk. Het leek wel kermis.
Lieve groet
Ja, Kakel het was een fijne dag. We wilden graag zijn graf bezoeken en het was een plus dat het daarbij zulk mooi weer was.
DeleteDe bomen zitten daar nog redelijk in het blad. Dat maakt het supermooi.
ReplyDeleteKees was een verstokt republikein en een tiental meters achter hem ligt prins Friso begraven.
ReplyDeleteMooi om samen te gaan en fijne herinneringen op te halen.........
ReplyDeleteAfscheid nemen is moeilijk. Maar wanneer de natuur een beetje helpt, wordt het toch een dankbaar afscheid.
ReplyDeleteKees hield ontzettend van de natuur. Ik denk dat hij heel tevreden zou zijn met zijn plekje.
DeleteJe schrijven, ook mooi geillustreerd met de foto's, herinneringen ophalen is fijn en bijzonder om met elkaar te delen. Dan denk ik aan de vrouw die je beschrijft, vaak tientallen jaren samen geweest, dan van elkaar losgescheurd worden en van haar wordt gevraagd om verder te leven, hoe moeilijk kan dit zijn!
ReplyDeleteGroet, Marrian
Fijn is dat wanneer je mooie herinneringen kunt ophalen met elkaar. Maria zal er blij mee zijn geweest.
ReplyDeleteAch, dat is de oom van de collega van Ernest! Weet je nog dat we het daar vorig jaar nog over hebben gehad? Wat lief dat jullie naar Maria zijn geweest. Het is vast en zeker fijn om met haar mooie herinneringen op te halen en te praten over vroeger tijden toen zij ook nog volop van de Ardèche genoten!
ReplyDelete