Onze eerste brocantemarkt van dit seizoen weer bezocht. Heerlijk om in het zonnetje onder de platanen te lopen slenteren en te kijken wat er allemaal te koop is. Zelfs als ik niets mee naar huis zou nemen vind ik het nog leuk om al de waar te bekijken. Leuke oude poppen, grappig aangekleed en dan al die meubeltjes zoals oventjes, wasmachines en zelfs een blauwe sofa.
Bij deze handelaar, een jonge vent, was het een zooitje. Hij had alles zo maar neergesmeten, van uitstallen was geen sprake. Maar ik had al snel door dat tussen al die rommel schatten verborgen waren. Dit doosje bijvoorbeeld zag er van buiten niet zo heel mooi meer uit maar ik ben gek op die beklede doosjes dus pakte het toch even op. En wat zat er binnenin? Een prachtige set roze briefpapier van goede kwaliteit. Dat gaat weer met plezier gebruikt worden voor blije post. Één euro werd er voor gevraagd die ik grif betaalde.
Twee grote kunsttijdschriften met binnenin werkelijk prachtige platen maar ook veel pagina's met reclameafbeeldingen uit die tijd, een genot om te zien. De bovenste is van Kerst 1934. En dan nog een glazen fles en een mooie kan. Voor al die leuke vondsten betaalde ik per stuk niet meer als een of twee euro, de knul wilde blijkbaar uitverkocht zijn die dag.
Twee grote kunsttijdschriften met binnenin werkelijk prachtige platen maar ook veel pagina's met reclameafbeeldingen uit die tijd, een genot om te zien. De bovenste is van Kerst 1934. En dan nog een glazen fles en een mooie kan. Voor al die leuke vondsten betaalde ik per stuk niet meer als een of twee euro, de knul wilde blijkbaar uitverkocht zijn die dag.
Goed gedaan zeg! Oh, wat is het toch heerlijk als je met dit soort schatten thuis komt.
ReplyDeleteNou, je hebt wel door dat ik even een inhaalslag heb gedaan bij je. Zo heerlijk om even te komen buurten bij je. Net zo leuk als langs zulke marktjes te gaan. Wat heb je weer mooie dingen gevonden zeg. Die tijdschriften... en dat doosje met briefpapier... wat een prachtige binnenkant nog...
ReplyDeleteIk wens jullie een heerlijke avond en alvast een heel fijne nieuwe week Marthy.
Liefs,
Mirjam
Je bent weer helemaal bij van het wel en wee in Le Serret, Mirjam.
DeleteIk ben heel tevreden, Jeanne.
ReplyDeleteIk had er ook zo'n zin in Alet, keek er echt naar uit.
ReplyDeleteHier gaat ook een mooie tak in, Kris. Dit soort groene flessen koop je in Nederland nu 'nieuw' voor zo'n twintig euro want ze zijn helemaal in. Nu krijg je vast nog meer spijt.
ReplyDeleteGelukkig maar anders zit Leo met een groen geval opgescheept, hihi.
ReplyDeleteEn dat voor een eurootje.
ReplyDeleteHet zijn allemaal impuls aankopen op zo'n markt, Bertie en meestal pakt dat goed uit. Van deze fles wist ik direct dat het goed was.
ReplyDeleteJa, dat was wel een verassing toen ik dat doosje openmaakte.
ReplyDeleteHad ik het maar geweten, Esther.
ReplyDeleteVan de onderste wel maar in die bovenste zitten zulke mooi dingen, daarover ga ik nog even nadenken, wat inspiratie opdoen.
ReplyDeleteIk heb ook zo'n mooie fles, 2 zelfs en er staat een naam op begint met V.... die zijn nog meer waard. Ben niet thuis (oppassen op katten van dochter) kan morgen pas kijken.
ReplyDeleteIk heb 2 flessen gekocht toen ik nog in Amsterdam woonde, ik schap 48 jaar geleden bij een winkeltje op de Ruijsdaelkade, naast Rijksmuseum. Gek altijd dat zulke details je zo bij blijven.
Leuk dat je die flessen al zo lang hebt, Lot. En blijkbaar ook al zo lang plezier van hebt.
ReplyDeleteJouw zelfgemaakte envelop was ontzettend leuk en wat erin in zat was weer een kunstwerkje, zo mooi. Bedankt lieve Mieke. Ik ga in Nederland voor dat doel vaak naar de kringloop waar ik dan oude boeken scoor en dat kunnen allerlei boeken zijn, ook kinderboeken. Ze moeten natuurlijk wel de goede afmetingen hebben. Kijk ooks een bij de tuinboeken. Succes.
ReplyDeleteJe hebt écht je slag geslagen. Ik kwijl op het briefpapier en de oude tijdschriften!
ReplyDeleteZonnige groet.
Je kunt de afbeeldingen inlijsten en dan afwisselen. Altijd leuk.
ReplyDeleteWat een mooie spullen. De doos is prachtig!
ReplyDeleteEen mooie doos met erin een verrassing, Steph.
Delete