Op mijn facebookpagina verschijnt af en toe een foto die ik exact een jaar geleden genomen heb. De foto van vandaag laat zien dat we toen al sperzieboontjes hadden. Ik ben even in de moestuin gaan kijken maar er is nog geen boon te zien, wel bloemetjes en dat is veelbelovend. Door het koude voorjaar lopen we toch wat achter in de moestuin.
De eerste paprika hangt aan de plant en kijk eens wat een courgettes er aan komen. Eigenlijk heb ik genoeg aan de opbrengst van één plant maar ik zet er ieder jaar weer twee. Waarom weet ik ook niet, uitdelen heeft ook geen zin want iedereen hier heeft altijd veel te veel courgettes.
Deze week al een lekkere komkommer gegeten en dit hieronder eten wij ook als komkommer. Het zijn grote augurken en wij noemen ze altijd 'groffies'. Je moet ze niet al te groot laten worden, dan zijn ze erg lekker.
En deze jongen hieronder staat vanavond op het menu samen met een aardappeltje en een gehaktbrood. Wat ziet ie er mooi uit, ik ben er gewoon trots op.
De eerste paprika hangt aan de plant en kijk eens wat een courgettes er aan komen. Eigenlijk heb ik genoeg aan de opbrengst van één plant maar ik zet er ieder jaar weer twee. Waarom weet ik ook niet, uitdelen heeft ook geen zin want iedereen hier heeft altijd veel te veel courgettes.
Deze week al een lekkere komkommer gegeten en dit hieronder eten wij ook als komkommer. Het zijn grote augurken en wij noemen ze altijd 'groffies'. Je moet ze niet al te groot laten worden, dan zijn ze erg lekker.
En deze jongen hieronder staat vanavond op het menu samen met een aardappeltje en een gehaktbrood. Wat ziet ie er mooi uit, ik ben er gewoon trots op.






Een echte professional ben je, dat bewijzen deze foto's ook maar weer. Dat je trots op je broccoli bent, snap ik helemaal. Fijn dat ie even op de foto mocht voor hij in de pan en magen verdwijnt.
ReplyDeleteEmie, ik ben echt geen professional, ik rommel maar wat aan in die moestuin. Maar ik heb het geluk dat onze moestuin ideaal gelegen is en de grond super goed is om op te telen.
DeleteWat zul je genieten, ook van de lekkere smaken, die jullie groentes hebben. Heel wat beter dan alles wat je hier in de winkel koopt!
ReplyDeleteHet is waar, Jeanne, wat je hier kweekt in de zuivere lucht zonder bestrijdingsmiddelen smaakt gewoon lekkerder.
DeleteHmmmm, lekkers uit de tuin. Jij hebt betere moestuin groene vingers als ik. Courgette schijnt ook lekker in een cake (zoet) te zijn. Misschien een idee? En in soep, maar je zult inmiddels al heel wat recepten uitgeprobeerd hebben.
ReplyDeleteOnze Belgische vrienden komen volgende week naar de Ardèche voor hun vakantie en onze Nederlandse kleinkinderen moeten nog een weekje naar school. Ik gun iedereen een mooie zomervakantie dus ik hoop dat het nu echt mooi weer gaat worden. Sinds een dag of tien is het hier echt zomer.
ReplyDeleteIk had dit recept al eens gemaakt, maar de vulling was anders. Dit lijkt me ook erg lekker, Toos.
ReplyDeleteAls de envelop nu al is aangekomen lijkt me dat heel erg snel. Zitten er één of twee postzegels op?
Wat erg dat het zulk slecht weer blijft bij jullie, Sjoerd. Ik gun jullie wat wij de laatste tien dagen hier hebben, overwegend zon.
ReplyDeleteEr zitten twee postzegels op en hij is afgestempeld op 28 06 16 . Ik denk dat jij dezelfde gedachte had dan ik :-)
ReplyDeleteToos, dan is die eerste nog steeds zoek en is de tweede met een ontzettende snelheid door de Franse PTT Naar Nederland gestuurd. Voor de zekerheid had ik de brief dubbel gefrankeerd;-)
ReplyDeleteWat jaloers dat ik ben op je mooie groentenplanten! Bij mij is alles afgelopen zondag vernield door een plotselinge hagelbui, ik kon wel huilen. Dat aanhoudende slechte weer is verschrikkelijk om een eerste jaar moestuin te hebben. En heb al 3 van mijn vijf ganzenbabys moeten begraven omdat ze te zwak waren door dat slechte weer. Ik en mijn vriend huilden met tuiten als het 3de zaterdag in zn armen stierf, zo klein nog en niks meer te redden. We hadden ze nochtans binnengehaald en met dekentjes en warmwaterkruiken proberen op te warmen. Triest weer... depressief word een mens ervan...
ReplyDeleteIk heb je foto's op je blog bekeken, het is te triest voor woorden. Ooit is mijn moestuin in volle pracht kaalgevreten door een kudde schapen, ik heb staan huilen. En dat van die ganzenbaby's is helemaal erg. Probeer toch de moed erin te houden, hopelijk knapt het weer op en is er nog wat in je moestuin te redden.
DeleteAch Inge, als ik het trieste verhaal hier boven lees krijg ik echt medelijden met jullie. Ik zou willen dat ik de zon die we hier nu hebben ook boven jullie hoofden kon laten schijnen....
ReplyDeleteHet lacht ons in ieder geval van jouw blog toe. Wat een pracht van een broccoli!
ReplyDeleteIk denk dat wij ze eind volgende week ook wel kunnen eten, Alet, ze gaan opeens hard.
ReplyDelete