Ik had een deel van deze muurschildering in Parijs al eens gebruikt als kopfoto maar nu laat ik hem in zijn geheel zien omdat hij, gemaakt in mei 2019 nog zo actueel is. Rechts op de schildering staan de woorden: les gilets jaunes ras le bol oftewel de gele hesjes zijn het zat! Dat 'ras le bol' is een populaire uitdrukking in Frankrijk.
Afgelopen
donderdag en zaterdag gingen honderdduizenden mensen de straten op om te
protesteren tegen de hervorming. In Parijs kwam het tot gewelddadige
schermutselingen met de oproerpolitie. En de Franse regering
doet ondertussen water bij de wijn: de pensioenleeftijd gaat niet omhoog.
Met het
intrekken van de verhoging van de pensioenleeftijd probeert de regering de
vakbonden uit elkaar te spelen. De concessie is vooral bedoeld als handreiking
aan de hervormingsgezinde vakbond CFDT, de grootste vakbond van het land. CFDT
is voor een hervorming van het pensioenstelsel, maar ten stelligste tegen de
evenwichtsleeftijd.
Radicalere
vakbonden als de CGT, de op één na grootste van Frankrijk, nemen alleen
genoegen met het intrekken van de pensioenhervorming in zijn geheel. Samen met
een aantal andere vakbonden roept de CGT haar leden op om donderdag 16 januari
opnieuw te demonstreren.
Waar moet het heen met dit land?
Waar moet het heen met dit land?

Ja en waar moet het heen met dit land?
ReplyDeleteEr heerst hier een algehele ontevredenheid en daar heb ik het zo langzamerhand ook wel helemaal mee gehad!!!!
ReplyDelete😊
DeleteEn wij gekken accepteren gewoon alles maar...
ReplyDeleteWat grappig, ik was deze uitdrukking helemaal vergeten. Heb hem gelijk opgeschreven en ga hem vaker gebruiken. Vind het zelfs een goede naam voor mijn volgende blog.
ReplyDeleteIk ben benieuwd of ik de muurschildering ook nog tegen zal komen. Betogingen zie ik in elk geval wel, ben er in de afgelopen week al twee keer op een gebotst en dan ben ik toch bang dat het uit de hand gaat lopen terwijl ik er midden tussen zit.
ReplyDeleteDat staat nog op het to-do lijstje :-)
DeleteEn waar moet het met Nederland naartoe? "Wij" mogen wel doorwerken tot we erbij neervallen...
ReplyDeleteDe muurschildering staat in elk geval fleurig! Laten we het onder elkaar gewoon gezellig houden ♥
Het blijft een lastige materie, waar al diverse regeringen zich over hebben gebogen. Macron is op het moment de meest standvastige, geloof ik.
ReplyDeleteVaak krijgen we de vraag, als we hier met Fransen over praten, hoe dat nu toch zit in Nederland. Als we dan vertellen dat de pensioenleeftijd in Nederland vele malen hoger is dan in Frankrijk, begrijpen ze er helemaal niets van. In onze omgeving hebben we overigens nog geen geel hesje gezien vandaag.
Ook wij praten er over met de Fransen om ons heen en het komt er vaak op neer dat ze verworven rechten niet zullen opgeven. Maar dat huidige pensioenstelsel kost enorm veel geld en ook die stakingen. Hoe ze hieruit moeten komen weet ik niet.
DeleteAl die stakingen leggen het land wel plat. Zonde!
ReplyDeleteThat is a nice mural and so appropriate for the situation that is going on. Hopefully there will be some kind of solution that both sides can agree to.
ReplyDeleteI hope the parties can come together, Bill
Delete