Skip to main content

Een rondje langs vier buurtschappen

We kwamen zondagmorgen vanaf de Elserkade in Achterbroek, alweer een buurtschap wat bij Stolwijk hoort. Langs het pad verschillende van deze pollen met dotterbloemen, echt voorjaarsgeluk.

Een grote hoop langs de kant van de weg met een bordje er in, dat maakte me nieuwsgierig.

Instinctief deed ik een stapje naar achteren toen ik las wat er op het bordje stond. Niet nodig want de ringslang, een waterslang is ongevaarlijk en niet giftig voor de mens.

Jong leven in de wei levert een vertederend plaatje op.


Dit is buurtschap 't Beijersche, weer een dubbele buurt. Het heeft ongeveer 350 inwoners en een eigen dorps- en oranjevereniging. En natuurlijk een ijsclub want dit is een waterrijk gebied.

We maakten even een praatje met dit echtpaar, ze herkenden hun fietsenmaker natuurlijk en dan kan je niet verder lopen. Ze zijn al behoorlijk op leeftijd en zaten lekker te genieten in het zonnetje. Ik mocht een foto van hen maken. Prachtig, zulke mensen die niet klagen en de moed er in houden. Ze beseften heel goed dat ze met hun vrijheid daar beter af waren dan veel andere mensen van hun leeftijd.

Vlak daarna kwamen we weer bij de provinciale weg, staken die over en liepen via de Goudseweg weer naar het dorp. We waren bijna drieënhalf uur onderweg geweest en hadden een fijne wandeling gemaakt. Een goede invulling van een prachtige zondagmorgen.

Comments

  1. Een prachtige wandeling! Een beetje klagen zo af en toe is trouwens goed voor een mens, haalt de spanning eraf.

    ReplyDelete
  2. Foto's om vrolijk van te worden met als hoogtepunt het oude echtpaar!

    ReplyDelete
  3. Haha, eerst koffie Mieke want dat is nergens onderweg te krijgen,

    ReplyDelete
  4. Wat is het toch heerlijk om te doen. Ja en die koffie onderweg is een dingetje ha ha.

    ReplyDelete
  5. Het is echt wel mooi bij jullie in de buurt. Dat is een fijne bijkomstigheid in deze tijd. En dan werkt het weer ook nog mee, genieten.

    ReplyDelete
  6. Schitterend. De lente is echt prachtig!!!!

    ReplyDelete

Post a Comment