Gisteren kreeg ik een telefoontje van mijn lieve buurvrouw Jacqueline, uit Grenoble want dat is haar woonplaats. Een sterke vrouw want ondanks dat zij op dit ogenblik een chemokuur volgt blijft ze positief en optimistisch en hebben we even lekker gebabbeld zoals we altijd doen.
Over de kinderen en kleinkinderen, hoe het met ze gaat en dat ze allemaal zo graag naar ons mooie dorpje zouden gaan maar niet kunnen. Ze vertelde ook dat ze kortgeleden Jany had gesproken en dat haar oude moeder nog steeds in goede gezondheid verkeert. Jacqueline heeft geen mail account dus ik kon haar ook nog wat nieuwtjes vertellen want ik heb regelmatig mail contact met onze buren.
Met Robert en monsieur Veysan, de twee laatste permanente bewoners van ons dorp, gaat het goed. Ze redden zich aardig en hebben steun aan elkaar. Net voor de lock down in Frankrijk begon zijn er drie echtparen en een alleenstaande buurvrouw naar Le Serret vertrokken en die zitten daar nog steeds. Ze hebben het er goed. Mooie huizen, grote tuinen waarin genoeg te doen is en heel veel ruimte om hen heen om een ommetje te maken. Als ze een keer in de week boodschappen gaan doen moeten ze een ingevuld formulier bij zich hebben en er mag maar één persoon in de auto zitten.
Ze zullen er nog wel even zitten en het is in ieder geval fijn om te weten dat het leven in Le Serret gewoon door gaat.
Met een beetje pijn in het hart zal het zijn. Leuk om jullie prachtige Franse huis weer eens te zien.
ReplyDeleteFijn dat je zo toch nog contact kunt houden en op de hoogte kunt blijven.
ReplyDeleteFijn Marthy. Al blijft het jammer dat zo'n mooie plek onbereikbaar is
ReplyDeleteOok wij hebben regelmatig contact met onze buren en het gaat ze goed. Wat fijn dat de twee vaste bewoners van jullie dorp nu gezelschap hebben aan de andere tijdelijke bewoners.
ReplyDeleteDat moet toch pijn doen om daar nu niet te zijn. Ik hoop dat je straks geen oerwoud aantreft in de tuin.
ReplyDeleteWe zullen vast wel een oerwoud aantreffen Sjoerd maar daar is wat aan te doen. Mouwen opstropen en beginnen!
DeleteLeuk Marthy, die contacten nog, blijf je toch een beetje op de hoogten.
ReplyDeleteJullie gaan er dit jaar ook nog geraken.
Ik duim voor jullie, komt goed !
Ook wij hebben af en toe contact met mensen in Leogang
ReplyDeleteEn dat contact geeft een goed gevoel, Inge.
DeleteWat fijn dat je even contact had. En de laatste nieuwtjes weer heb gehoord. Mooie foto.
ReplyDeleteToday we heard from one of our old friends who is currently secluded up in Belfast. He is doing fine but we all miss the togetherness of weeing each other.
ReplyDeleteEnjoy your day and stay safe.
Le Serret is een plaats waar het goed toeven is. Fijn om te lezen dat iedereen daar in goede gezondheid verkeert. Duimen voor je vriendin in Grenoble dat ze er weer helemaal bovenop komt.
ReplyDelete