Skip to main content

Petit Paradis

Toen ik hier uit de auto stapte en ik de vogels hoorde  kwinkeleren werd ik helemaal blij. Ik heb wat met deze plek. Ik bedoel hiermee die klein kwekerij in Aubenas die ik verleden jaar ontdekte. Op zich al bijzonder dat er zoveel vogels zitten op een plek midden in de stad maar volgens mij voelen die vogels hetzelfde als ik.

Onze aardbeienoogst viel wat tegen verleden jaar en ik besloot de helft van de oude planten waar ik in de winter al een aantal van ben kwijtgeraakt te vervangen voor nieuwe planten. Ik belde de kweker en ja hoor, hij had nog doordragende aardbeienplanten. 

Mara des Bois heten ze en ze smaken naar wilde aardbeitjes werd me verteld. Maar niet zo klein hoor, het worden flinkerds met een goede opbrengst werd er nog bij gezegd.

Alles in de kwekerij gaat nog met de hand, dus ieder potje wordt zonder potmachine gevuld door de baas en zijn knecht. Er staan daar meters potplantjes op die kwekerij, een deel onder glas en een deel in de open lucht. Het meeste zal wel naar tuincentra gaan.

En een deel van wat daar staat is voor de rechtstreekse verkoop aan klanten die langskomen.

We kochten nog wat sla- en bietenplanten en ik zei tegen de man dat hij hier een klein paradijsje had. Hij lachtte wat.  Mag ik nog even rondkijken vroeg ik en dat mocht. Ik had niets meer nodig maar ik wilde mijn bezoek nog even rekken.

Comments

  1. Luilekkerland voor liefhebbers.

    ReplyDelete
  2. Heel veel respect voor die mensen!
    Lie(f)s.

    ReplyDelete
  3. Mooi zo'n ouderwetse kwekerij. En dat bedoel ik heel positief.

    ReplyDelete

Post a Comment