Skip to main content

De Haringeter

Nog een laatste post over Museum aan Zee. Mocht je besluiten om het een keer te bezoeken sla dan als je nog even tijd hebt bij het verlaten van het museum linksaf richting boulevard. Daar is een permanente tentoonstelling ingericht met 23 sprookjesbeelden. Het eerste beeld wat je boven aan het duin  tegenkomt is de moeder van de Haringeter die op haar zoon wacht. Zo ging dat vroeger, de vissersvrouwen, turend over de zee, wachtend op de boten die binnen moesten komen.

En dit is de Haringeter. Het verbeeld een Schevenings sprookje over een jongen die op haringvangst gaat en tot koning der vissers gekroond wordt. De koningskroon en drie haringen vormden daarna het wapen van Scheveningen.

De Haringeter symboliseert de haringvangst die eeuwenlang een inkomstenbron was voor Scheveningen.

Kijk even hier om nog meer sprookjesfiguren te zien.

Comments

  1. Ach ja, leuk om ze weer even te zien

    ReplyDelete
  2. grappige, maar knap gemaakte sculpturen

    voor enkele jaren heb ik ze ook bewonderd

    prettige avond Martha

    ReplyDelete
  3. Moet direct aan 'Kniertje' uit 'Op hoop van zegen' denken als ik je blogje lees over de vissersvrouwen die op de kade aan het wachten waren tot hun zonen terugkeerden van zee.

    ReplyDelete
  4. Ik vind ze eigenlijk wel grappig die beelden, samen met het verhaal erbij.

    ReplyDelete
  5. Ja, dat is zéker de moeite van een bezoek waard, ik ben er al aan paar keer geweest.

    ReplyDelete

Post a Comment