Skip to main content

Plasje


Er zijn heel veel dingen die ik prettig vind aan Frankrijk, ik kan zo een heel rijtje opnoemen. In de top vijf van dat rijtje zou dan zeker de openbare toilet komen. In ieder dorp, ook de wat kleinere, is er wel eentje te vinden. Als vrouw kan ik dat heel erg waarderen. 
Wij komen nogal eens ergens, lopend of met de auto en dan is het heel fijn als je met wat aandrang een toilet kan bezoeken.

In de dorpen om ons heen weet ik dat de gemeente voor het onderhoud en het schoonmaken zorgt en de meeste openbare toiletten die ik dit jaar bezocht hebt waren super schoon. Dit was, in een heel klein dorp, wel een hele mooie, splinternieuw dachten wij.  

Ik gun jullie even een blik op het interieur, super toch. 
Dankbaar heb ik er mijn plasje achter gelaten.


Comments

  1. Mijn ervaring is niet dat je ze overal ziet. Maar waar ze staan zijn ze inderdaad superschoon. Heerlijk!

    ReplyDelete
    Replies
    1. In deze streek staan ze echt in bijna ieder dorp maar het zou elders in Frankrijk natuurlijk best anders kunnen zijn, Mieke.

      Delete
  2. Hier zouden we in Nederland iets van kunnen leren. Je ziet ze ook in elk Engels dorp, misschien een ietsje minder luxe, maar ze zijn er wel. Afgelopen vakantie zagen we ook wc's in Duitse supermarkten, moet je hier niet om komen (behalve bij de XXL A.H. bij ons in de stad). Als je vraagt of je kleinkind even mag plassen, kijken ze je gewoon weg, zelfs bij speelgoedwinkels.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Ik denk, dames, dat het tijd wordt dat we met honderden vrouwen het Binnenhof opgaan en daar een petitie indienen;-)

      Delete
  3. Ja, lang geleden was het beslist anders.

    ReplyDelete
  4. Eigenlijk zou dit een Europese verordening moeten worden.

    ReplyDelete
  5. Ja, Sjoerd, Nederland schiet zwaar tekort op dat gebied.

    ReplyDelete
  6. Ik ga mee naar het Binnenhof om schone wc's af te dwingen.

    ReplyDelete
  7. Ja, in Portugal en Spanje is het ook veel beter geregeld dan in Nederland. In Spanje mag je altijd naar het toilet in een horeca-gelegenheid zonder te consumeren. Dat is daar de wet. In Frankrijk waren de toiletten vroeger legendarisch smerig, maar ze hebben hun leven kennelijk erg gebeterd.
    Tip: in onze steden en grotere dorpen is meestal wel een Hema. Die hebben altijd een (betaald) toilet.
    PS: Ik ga niet mee naar het Binnenhof vanwege het gevaar dat ik een of meerdere politici te lijf ga :-)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Onze Hema dus niet :-(

      Delete
    2. Wieneke, je mag wel mee hoor zolang je die politici maar geen letsel toebrengt. Een klein bloedneusje moet kunnen…….;-)

      Delete
  8. In Oostenrijk zijn ook op veel plekken (schone) openbare toiletten. Heel fijn!

    ReplyDelete
  9. Dat is echt een topper onder de openbare toiletten!

    ReplyDelete

Post a Comment