Zoals bij veel langoederen uit die tijd zie je ook hier rondom het landhuis enorme rhododendronhagen, ze zouden brandvertragend zijn.
Er was ruimte genoeg hier voor die grote oude bomen.
Bij de nieuwbouwwijk Vroondaal is de ruïne van een 13de -eeuwse boerderij gevonden. De boerderij had een aanbouw: de stenen kamer, en daarvan kun je de fundering nog zien. De kamer is tussen 1250 en 1300 gebouwd.
Naast dat het heel oud is, is er nog iets bijzonders aan dit gebouw. In die tijd was baksteen heel kostbaar. Alleen de kerk en de adel kon het betalen. Een woning van steen kwam je dus niet vaak tegen. De boerderij naast de kamer was wel van hout, maar dit stenen gebouw gaf wel aan dat de bewoner een edelman was. Het oudste bewaard gedeelte van de stenen kamer is de 13e eeuwse kelder.
Vroondaal is inmiddels een begrip in het Haagse. Om even met de woorden van een makelaar te spreken: Een chique
woonwijk middenin natuurgebied Madestein en op steenworpafstand van Kijkduin.
Hier woon je in een karakteristiek herenhuis, villa of 2 onder 1 kapwoning naar
architectuur zoals je die ziet in de klassieke Haagse wijken. Maar dan wel met
het comfort en de zorgeloosheid van een nieuwbouwwoning. Tsja, het zal niet voor iedereen weggelegd zijn.
Landgoed Ockenburgh ziet zeker heel goed uit. Liefs 350 jaar oud. Wat is daar mooie omgeving te wandelen. Gelukkig gaat je knie goed. Fijne dag.
ReplyDeleteMooie plek om eens rond te wandelen!
ReplyDeleteToch wel even koffie gedronken in dat leuke restaurant? Goed hoor, dat je al weer dit soort wandelingen kunt maken.
ReplyDeleteWe moeten dringend Nederland eens beginnen te ontdekken. Zo vlakbij maar bij uitstappen of vakantie slaan we het altijd over. Moet mijn vrouw toch eens overtuigen om het niet altijd zo ver weg gaan te zoeken :)
ReplyDeleteZie dat daar ook een hyacintenbos is. Lijkt me prachtig.
ReplyDeleteMooi landgoed voor een rondwandeling, fijn dat het weer kan, nog maar niet al te ver gaan.
ReplyDeleteEen mooie omgeving om te wandelen.
ReplyDelete