Gisteravond zagen we de uitzending van de herdenking op de Dam die uitzonderijk leeg was. Het was er stil zoals ook bij ons in huis. Diep onder de indruk keken wij naar deze herdenking, ik zat met betraande ogen en een dikkel keel, het grijpt me altijd aan.
Toen ik gisterochtend vroeg even op NOS app keek werd ik getroffen door een item over kamp Erika, een concentratiekamp dat werd vergeten en verzwegen. Ik had een drukke dag dus het hele artikel heb ik niet gelezen maar het onderwerp bleef wel zeuren in mijn hoofd.
Om half acht gisteravond werd er tijdens de uitzending even stilgestaan bij de gebeurtenissen tijdens de Tweede Wereloorlog in kamp Erika in Ommen. Tijdens de oorlog kwamen er zo'n 7000 voornamelijk niet-Joodse mannen terecht in dit extreem geweldadige Duitse concentratiekamp. Toch is de herinnering aan kamp Erika uit het collectieve geheugen verdwenen.
Tijdens de uitzending zei ik tegen Mart dat ik zeker wist dat wij daar een keer geweest waren bij het wandelen van een lange afstands pad. Even zoeken op mijn blog en ik vond het snel. Ik heb de foto en de tekst die ik toen op mijn blog zette hierboven afgedrukt. Wie meer over kamp Erika wil lezen, kijk hier.
Dat we nooit zullen vergeten.
Wij hoorden het gisteravond ook en wij kenden het verhaal van kamp Erika niet.
ReplyDeleteNu vergeet ik het nooit meer.
Wij kwamen ook langs dat monument tijdens een wandeling. Koude rillingen als je leest over wat er gebeurde.
ReplyDeleteEen vreselijke geschiedenis, ik heb er ook over gelezen maar had er daarvoor nooit van gehoord.
ReplyDeleteWe hoorden ervan op televisie, er was een soort documentaire.. Pffftttt, ik vond het heel heftig en had er nog nooit van gehoord.
ReplyDeleteWat zijn er vreselijke dingen gebeurd toen. En nog steeds hebben mensen er niets van geleerd...